گذشته ویپ

اولین دستگاه سیگار بدون سیگار بدون سیگار توسط هربرت A. گیلبرت از بیور فالز ، پنسیلوانیا در سال 1967 اختراع شد. این سیگار غیر دخانیات با جایگزین کردن سوزاندن دخانیات و کاغذ با گرم و مرطوب ، روشی بی خطر و بی ضرر از کشیدن سیگار است.

در سال 2003 ، یک داروساز چینی ، هون لیک ، به سیگار الکترونیکی نسل اول که از یک عنصر پیزوالکتریک برای تبخیر مایع حاوی نیکوتین رقیق شده در محلول پروپیلن گلیکول استفاده کرده بود ، اعتبار یافت.

هون لیک پس از درگذشت پدرش از سرطان ریه ، سیگار الکترونیکی را به عنوان روشی مطمئن تر و تمیز برای استنشاق نیکوتین به عنوان یک منبع ترک دخانیات ابداع کرد.

تا سال 2004 ، هون لیک سیگار الکترونیکی را از طریق کارفرمای خود به نام Golden Dragon Holdings به بازار چین وارد کرد. بعداً این شرکت نام خود را به Ruyan تغییر داده و به معنای “تقریباً مانند دود” برای شبیه شدن به محصول خود است.

پس از موفقیت فروش سیگار الکترونیکی در آسیا ، محصولات از طریق اینترنت در مقادیر زیادی فروخته شدند. سیگارهای الکترونیکی در بسیاری از کشورهای مختلف محبوبیت زیادی کسب کردند. در سال 2007 ، سیگارهای الکترونیکی به بازار آمریكا معرفی شدند. 5 شركت عمده دخانیات كه محصولات سیگار الکترونیکی را خریداری كرده یا تولید كرده اند ، عبارتند از: لوریارد Blu ، برند برتر سیگار الکترونیکی در ایالات متحده را به دست آورد. Altria GreenSmoke را به دست آورد و مارک خاص خود را Ten Ten دارد و رینولدز نام تجاری خود Vuse را ایجاد کرد. بعلاوه ، توتون تنباکو بریتانیایی Vype را به فروش می رساند ، امپریال توتون و تنباکو Ruyan را می فروشد ، و Swisher E-Swisher را نیز به فروش می رساند. منطق و NJOY همچنین شرکت های پیشرو در زمینه سیگار الکترونیکی هستند. در ایالات متحده ، فروش سیگار الکترونیکی با نرخ سالانه 115 درصد در دوره 2009-2012 رشد داشته است. تخمین زده می شود که بازار جهانی سیگار الکترونیکی تا سال 2017 می تواند به 10 میلیارد دلار افزایش یابد.

در اوت 2013 ، یک تحلیلگر برجسته دخانیات پیش بینی کرد که رونق فروش سیگار الکترونیکی در ایالات متحده امسال بیش از دو برابر خواهد شد و به 1.7 میلیارد دلار می رسد.

اشتراک گذاری
آیتم به سبد خرید اضافه شد
X